Wszystko o waszej ulubionej kreskówce

Dragon Ball!

Forum Wszystko o waszej ulubionej kreskówce Strona Główna -> Strzeszczenie DBZ -> Dragon Ball Z
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Dragon Ball Z
PostWysłany: Sob 17:08, 16 Gru 2006
Goku ssj4
Super Saiyan 4

 
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 100
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Streszczenie DBZ

[ Dragon Ball Z ]

Saga Saiyan

Po zwycięskiej walce Goku przeciwko Piccolo, która odbyła się na TB (Tenkaichi Budoukai), nastaje odprężenie i nasi bohaterowie żyją sobie w spokoju. Goku i Chi Chi rodzi się syn, którego postanowili nazwać Gohan na cześć dziadka Goku. Podczas imprezy u Kamesennina na jego wysepce, bohaterów napada dziwny osobnik o imieniu Raditz, który twierdzi że jest bratem Goku. Wyjaśnia on bohaterom, iż Goku pochodzi z innej planety i że jest, Saiyanem, a na planetę Ziemia został wysłany po to żeby ją podbić, ale jak widać Goku tego nie zrobił, więc Raditz porywa Gohana i postawia mu ultimatum, albo zabije 100osób albo jego syn zginie, a gdy się zdecyduje ma się stawić w wyznaczonym miejscu. Raditz odlatuje, a chwile później na wyspę przybywa Piccolo. Wspólnie postanawiają wyruszyć na spotkanie Raditzowi i pokonać go. Gdy już dotarli na miejsce, rozpoczęła się walka. Niestety podczas walki ginie Goku. Po walce resztkami sił Raditz zapowiada, że przylecą tu jeszcze inni, Saiyanie którzy są od niego znacznie silniejsi następnie także umiera. Goku trafia w zaświaty, a tam zostaje skierowany do mistrza North Kaio-sama (Kaito), gdzie odbywa trening polegający na złapaniu małpki Bubbles i uderzeniu młotem małego świerszcza Gregorego. Następnie Kaito uczy go potężnej techniki zwiększającej kilkukrotnie moc. W tym czasie przyjaciele Goku zbierają Smocze Kule, aby go wskrzesić. Natomiast Piccolo zajmuje się treningiem Gohana, który polegał na tym, iż ma przeżyć sam w dziczy. Na Ziemię przylatują dwaj Saiyanie, o których mówił Radtiz, byli to Vegeta i Nappa. Cała gromada stawiła się na miejsce gdzie wyladowali przybysze. Byli to: Yamcha, Tenshinhan, Chaozu, Krillin, Piccolo i Gohan. Podczas walki ginie Tenshinhan, Chaozu, Yamcha i Piccolo. I wtedy zjawia się Goku, który pokonuje Nappe. Ten zaś prosi Vegete o pomoc który "spełnia" jego prośbe i zabija go. Rozpoczyna się walka po między Goku i Vegetą. Walka jest wyrównana, ale Vegeta przybiera postać Oozaru (wielkiej małpy) i szala przeważa się na jego stronę. Z-teamowi jednak udaje się pokonać Vegetę. Krillin chce dobić Vegete, ale Goku mu na to nie pozwala i postanawia darować mu życie. Po walce Goku trafia do szpitala, aby tam dojść do siebie po bardzo wycieńczającym pojedynku.

Saga Freeza

Bulma, Gohan i Krillin postanowili wyruszyć na planetę Namek aby tam znaleźć Nameczańskie Smocze Kule. Przylatując na Namek okazuje się, iż nie tylko oni szukają kul. Zainteresowani nimi są także Vegeta i jego były szef Freeza. Vegeta pragenie być najsilniejszą istota we wszechświecie, natomiast Freeza chce być nieśmiertelnym. Gohan, Bulma i Krillin odnajdują Dendego. Ten z kolei doprowadza ich do Guru planety Namek. Guru daje im jedną z kul i zwiększ ich poziom mocy. Grupka naszych przyjaciół szukając dalej kul napotyka Vegete, z którym łączą siły. Chwile później dopada ich elitarna jednostka Frezy Ginyu Force. Udało im się pokonać najsłabszego z nich Guldo, potem jednak walczyli z Reccon, którego nieźle poturbowali, ale nie pokonali go. I wtedy na planetę Namek przybywa Goku rozgramiając prawie wszystkich z elitarnej jednostki. Lecz natknął się w końcu na przywódcę tej jednostki. Podczas walki Goku z Captain Ginyu, Gohan, Bulma, Krillin i Vegeta odbili kule od Freezy i wezwali smoka wskrzeszając Piccolo, a następnie przenieśli go na Namek. Wtedy to Freeza rozpoczyna atak na przyjaciół Goku. Piccolo po przeniesieniu na planetę leciał w stronę Z-Teamu, jednak po drodze napotyka umierającego Naila, syna Guru Namek i scala z nim swe siły (na zawsze). Dolatując na miejsce rozpoczął walkę z Freezą, niestety Freeza przybiera następne coraz to silniejsze formy, Piccolo dawał mu radę, więc musiał przybrać swoją najsilniejszą postać. Pokonał wtedy Piccolo i zaczął walczyć z Vegetą, któremu niestety takze nie udało się pokonać przeciwnika. Po zregenerowaniu sił (walce z Captain Ginyu strasznie go osłabiła) Goku przyleciał na miejsce walki i na jego oczach Freeza zabija Vegete. Rozpoczyna się walka pomiędzy Freeza a Goku. Freeza podczas walki tworzy potężną kulę energetyczną i trafił nią w jądro planety, która po jakimś eksploduje. Freeza następnie zabija Krillina, co doprowadza Goku do wściekłości, zmienia się on wtedy po raz pierwszy w SSJ. Nastepnie zabija Freezera i ucieka z Namek jedną z kapsuł wojowników Freezera. Gohan i Bulma wypowiadają w tym momencie ostatnie życzenie, aby przenieść wszystkich mieszkańców na Ziemię. Czekali później (już w spokoju) 100 dni aż kule się zregenerują, zebrali je i potem odtworzyli Namek, a Dende został wszechmogącym Ziemi.

Saga Androidów

Wszyscy myśleli że spokuj już nastąpi na zawsze po pokonani Freezera jednak zjawia się pewnego dnia statek. Wychodzą z niego Freeza i King Cold (ojciec Freeza). Pałali oni zemstą do Goku i planowali go zabić a także pozbawić życia reszte ziemian, lecz zjawił się tajemniczy chłopak SSJ - był to Future Trunks, który pokonał Freezę a także King Colda w pare chwil. Po tej walce zjawia się Goku, do którego podszedł tajemniczy chłopiec i opowiedział mu, że przybywa z przyszłości, a także, iż Goku będzie chory (dał mu lekarstwo). Poinformował go także, że w przyszłości zaatakują tę planetę dwa androidy. Bohaterowie rozpoczęli trening, który trwał 3 lata. Podczas tych 3 lat, Bulmie i Vegecie urodził się chłopiec o imieniu Trunks.Po 3 latach niestety zjawiły się androidy, o których mówił przybysz z przyszłości. Okazało się jednak, iż nie są to te androidy które zniszczyly ziemie w przyszłości Future Trunksa. Goku zaczyna walczyć z androidami, ale nie jest w pełni sił gdyż choroba zaczyna u niego postępować (choroba o której mówił Trunks a Goku oczywiście zapomniał zażyć lekarstwo). Cyborgi rozwalają cały Z-Team, ale pojawia się Piccolo i Vegeta potrafiący już się zmienić w postać SSJ, którzy niszczą Cyborgi. Nastepnie pojawiają się włąsciwe androidy, które rozgramiają cały Z-Team wraz z nowoprzybytymi Piccolo i Vegetą. Pojawia się także tajemnicze stworzeni - Cell. I tu zaczyna się juz Saga Cella.

Saga Cella

Cell poszukuje dwóch androidów #17 i #18, aby wchłonąć ich i tym samym ewoluować w swoją perfekcyjną formę. Najpierw napotyka on Piccolo, który daje mu popalić i zmusza go do wycofania się z walki. Potem jednak Cell pochłania ogromną ilość ludzi i staje się znacznie silniejszy i gdy ponownie spotyka Piccolo, ten nie daje mu rady. Goku wreszcie odzyskuje zdrowie. Aby pokonać Cella Z-Team postanawia wejść do specjalnej sali treningowej na wierzy Dendego tzw. Room of Spirit and Time. Jeden dzień w normalnym świecie to rok w sali. Jako pierwsi rozpoczynają trening Trunks i Vegeta. W tym czasie Cell wchłania androida#17 i przemienia się w kolejne stadium. Próbuje także wchłonąć androida#18 jednak interwencja Tenshinhan ze swoim Kikoho i puźniejsze przybycie Goku żeby zabrać przyjaciuł uniemożliwia mu to. Cell zaczyna szukać androida#18. W tym czasie Vegeta i Trunks wychodzą z Room of Spirit and Time i lecą zmierzyć się z Cellem. Prawie go niszczą jednak Vegeta przez swoją pyche pozwala mu wchłonąć androida#18 dzięki czemu Cell otrzymuje ogromną moc i przemienia się w kolejne, perfekcyjne stadium. Pokonuje Vegete bez najmniejszego problemu i wtedy Trunks ze złości zamienia się w USSJ, zyskuje dużą siłe jednak szybkość mu radykalnie spada. Próba podjęcia walki z Cellem na wiele się nie zdaje ponieważ jest on zbyt potężny. Cell nie widząc dla siebie równego przeciwnika ogłasza turniej (Cell Game) na którym każdy zawodnik będzie walczył z nim. Po 9 dniach na turnieju zjawia się całe Z-Team. Jako pierwszy z Cellem walczy Goku jednak szybko się poddaje wierząc w swojego syna, Gohana. Z początku dostaje on lanie od Cella, jednak ten chęcią przekonania się jaką moc ma Gohan , zaczyna próbować rozłościć go. Udaje mu się to wreszcie gdy niszczy androida#16 i robi swoje 7, mniejszych kopi które atakują Z-team. Gohan wybucha złością i zamienia się w SSJ2. Atakuje on wszystkie kopie niszcząc je, potem wywiązuje się walka między nim i Cellem którego prawie pokonuje. Cell widząc że może przegrać próbuje zniszczyć ziemie poprzez wysadzenie siebie wraz z nią. Goku nie widząc innego wyjścia teleportuje się wraz z Cellem na planete Kaito gdzie następuje wybuch. Na ziemi wszyscy godzą się ze stratą Goku i mają nadzieje że Cell już nie wróci. Ku ich zdziwieniu Cell powraca jeszcze silniejszy i zabija Tunksa. Wtedy Vegeta atakuje Cella jednak nie daje mu rady. Gohan widząc to wszystko ponawia walke z Cellem, po krótkiej wymianie ciosów obaj robią Kamehameha, spierają się promieniami, lecz w końcu Gohanowi udaje się pokonać Cella niszcząc całkowicie jego komurki. Trunks wraca do swojego czasu. I znów nastają lata spokoju.

Saga Buu

Goku jest w zaświatach i bierze udział w turnieju. W finale mierzy się z Paikuhanem, niestety obaj przegrywają. Na Ziemi wszystko dzieje się tak jak powinno się dziać. Gohan już wydoroślał i chodzi na studia. Chi Chi urodziła syna, któremu dała na imie Gotena. Gdy widzimy go poraz pierwszy ma on 7 lat. Młody Trunks jest o rok starszy od niego. Gohan poznaje Videl, córke Mr. Satana który rzekomo pokonał Cella. Pomaga jej trenować na TB, w którym weźmie udział ona, prawie cały Z-Tema i Goku któremu dadzą przepustkę z zaświatów na 1dzień. Przed rozpoczeciem turnieju Goku spotyka się z Chi Chi i swoim synem Gotenem którego pierwszy raz widzi na oczy, po jakimś czasie do grupki przyjaciół podchodzi Kaio Shin z Kibito i chwile rozmawiają. Podczas TB, gdy rozpoczyna się walka Gohana z Kibito, syn Goku pokazuje swoją prawdziwą moc SSJ2. Wtedy dwaj ludzie z wytatułowaną na czole dziwną literą M także biorący udział w turnieju wbili Gohanowi dziwne urządzenie którego zadaniem było wysysanie energii.. Wtedy Kaio Shin opowida im co tu się dzieje, okazuje się ze zly czarnoksiężnik Babidi chce obudzić potężnego demona, Buu który kiedyś rozgromił Bogów na ich planecie. W tym czasie dwóch ludzi którzy wysysali energie z Gohana wzbiło się w powietrze i zaczeło uciekać. Z-team postanawia wyruszyć za dziwnymi osobnikami. Kibito uzdrawia Gohana i potem doganiają resztę drużyny. Gdy docierając na miejsce widzą jak dwaj nieznajomi oddają Babidiemu zbiornik z energia i zostają zabici. Dabura, jeden ze sług Babidiego, zauważa Z-Team i podlatuje do nich zabijając Kibito a także zamieniając Piccolo i Krillina w kamień po czym ucieka na statek Babidiego. Gohan, Goku, Vegeta i Kaio Shin podążają za wrogiem do ich kryjówki. Jest nią wielopoziomowy statek, zakopany w ziemi. Aby dojść do ostatniego poziomu gdzie znajduje się Babidi z Daburą muszą pokonać strażników pilnujących kazdy poziom. Po ostatniej walce, z ostatnim strażnikiem którym był Dabura Babidi przejmuje kontrole nad Vegetą dzięki cząsteczce zła która była w księciu saiyan i daje mu troche mocy . Vegeta wraz z otrzymaną nową moca chce się zmierzyć z Goku i usilnie do tego dąży. Gdy już następuje ten pojedyne, uwolniona energia podczas walki przez obu saiyan daje możliwość Babidiemu ożywić Buu. Vegeta uświadamiając sobie co zrobił postanawia zakończyć pojedynek i podstępem powala na ziemie omdlałego Goku, a sam wyrusza zmieżyć się z Buu. W tym czasie Buu podejmuje walke z Gohanem którego szybko pokonuje i zabija Dabure.Vegeta szybko zjawia się na placu boju i dzielnie stawia czoła demonowi, jednak ten jest zbyt silny. Vegeta nie widząc innego wyjścia postanawia się detonować wraz z Buu. Z-team w tym czasie poszukuje Smoczych Kul, gdy już je znajdują wzywają smoka aby spelnił ich życzenia. Następnie wszyscy bohaterowie, Piccolo i Krillin także gdyż slina Dabury nie działa gdy ten zginie, lądują na wieży u Dendiego aby tam zastanowić się jak pokonać Buu. Wtedy Goku wpada na pomysl żeby Trunks i Goten się scalili się poprzez Fusion Dance, pokazał im wszystkie ruchy aby tego dokonali, a potem wyruszyl zmierzyć się z Buu który przeżył atak Vegety. Goku pokazuje mu całą swoją moc zmieniając się w SSJ3. Walka nie trwała zbyt długo, Goku oznajmił Buu że w niedługim czasie będzie miał okazje zmierzyć się z jeszcze potężniejszym wojownikiem niż on sam, po czym wrócił z powrotem na wieże Dendiego. Tam pożegnał się z przyjaciółmi i przekazał trening nad Trunksem i Gotenem Piccolo po czym wrócił do zaświatów. Nameczanin wraz z dwoma młodymi saiyanami postanowił trenować w Room of Spirit and Time. W tym czasie Buu zaprzyjaźnił się z małym psem. Nastawienie Buu się radykalnie zmieniło i stał się dobry jednak jacyś ludzie chcąc zabić demona postrzelili pieska. Buu nie wytrzymał i wyzwolił z siebie drugiego, złego Buu. Wywiązała się walka między nimi jednak dobry Buu szybko przegrał, a Evil Buu go wchłoną i wyruszył do pałacu Dendiego gdzie spodziewał się zastać wojownika o którym mówił Goku. Podczas treningu Trunksa i Gotena w Room of Spirit and Time zjawia się Buu. Młodzi saiyanie wykonują Fusion Dance i zmieniają się w jedną osobe, Gotenksa. Wywiązauje się walka między Gotenksem a Buu, jednak saiyan jest zbyt słaby żeby pokonać demona. Widząc to Piccolo postanawia zniszczyć wyjście z Room of Spirit and Time. Lecz i to nie pomaga ponieważ Buu wydostał się z sali. Piccolo i Gotenks zostali uwięzeni w sali treningowej, jednak Gotenks zamieniając się w SSJ3 otwiera przejście do wierzy wszechmogącego i także wydostaje się wraz z Piccolo z Room of Spirit and Time po czym ponawia walke z Buu .W tym czasie Gohan na planecie bogów trenuje z myślą nauczenia się posługiwać Legendarnym Mieczem Bogów. Podczas tego treningu miecz się złamał i wydostał się z niego Ro Dai kaioshin, najstarszy ze wszystkich Kaioshinów, który obiecał zwiększyć moc Gohana. Po rytuale dzięki której moc saiyana się zwiększyła, Gohan powrócił na ziemię. Ujżał widok pokonanego Gotena i Trunska i bez chwili namysłu ruszył walczyć z Buu któremu dawał niezły wycisk. Jednak demon wchłonął Gotenksa i Piccolo przez co stał się jeszcze silniejszy i pokonał Gohana, którego także wchłonął. W tym czasie na Ziemie wraca Vegeta i Goku, początków walczą odzielnie z Buu ale widząc że nie dają rady postanawiają się scali poprzez Potara Earrings. Z obu wojowinków powstaje, jeden potężny wojownik o imieniu Vegetto. W trakcie walki z Buu poprzez swoją nieuwage dostają się do wnętrza demona. W wnętrzu fuzja przestaje działać i znów możemy oglądać Vegete i Goku. Postanawiając oni uwolnić wszystkich których uprzednio zjadł Buu. Gdy uwalniają Fat Buu (dobrą strony Evil Buu) niz nie stoi na przeszkodzie Evil Buu żeby zamienił się w swoją ostatnią, najpotężniejszą forme. Wojownicy postanawiają uciec na planetę Bogów żeby tam przygotować się do kolejnego pojedynku z potworem. Po jakimś czasie przybywa tam Buu, który uprzednio zniszczył ziemie i rozpoczyna walkę z Goku i Vegetą. Po długiej i wyczerpującej walce, zwłaszcza dla Vegety który pod koniec pojedynku musi ochraniać Goku gdyż ten gromadzi energie do Genki Damy. Gdy już mu się to udaje posyła ogromną kule na Buu dzięki czemu niszczy go. Nastał pokuj. Przyjaciele Goku, po raz kolejny wzywają nameczańskiego smoka, Porunge i odtwarzają ziemie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 23:11, 28 Gru 2006
JR Goten

 
Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

a gdzie walka z omega schenronem z jenambom z super 17 i z pierwszym sie nie zgodze to nie bylo tak z ty radzidem


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 22:34, 31 Gru 2006
Vegeta SSJ4

 
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

to jest z serii Z a Omega Shenron jest w GT


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 18:14, 05 Sty 2007
Goku ssj4
Super Saiyan 4

 
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 100
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Hej ty JR Goten oszalałeś czy po prostu jesteś głupi?Przecież Omega shenron jest dopiero w serii GT!!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 17:51, 19 Sie 2007
uxtyqpldn nlbw
Gość

 

jnvpyulhr bkjuox ilxjgdtkz jleuv yxaub uovl syzovan
Dragon Ball Z
Forum Wszystko o waszej ulubionej kreskówce Strona Główna -> Strzeszczenie DBZ
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin